Τετάρτη 27 Μαρτίου 2013

Νίκη για τον Σταυραετό και την Πράμαντα. Ηττήθηκαν οι άλλες ομάδες του Δήμου Βορείων Τζουμέρκων

Την συμπαράσταση των φιλάθλων για το Σάββατο

ζητά ο Ν. Σταυραετός Συρράκου

Το ερχόμενο Σάββατο το μεγάλο ντέρμπυ για τον Ν. Σταυραετό Συρράκου, για την αποφυγή του υποβιβασμού.

Οι Χουλιαράδες απώλεσαν την ευκαιρία να παραμείνουν στην πρώτη θέση για την άνοδο

Αποτελέσματα και βαθμολογίες για τις ομάδες του Δήμου Βορείων Τζουμέρκων

Με μεγαλοπρεπή πεντάρα συνέχισε ο Ν. Σταυραετός Συρράκου την προσπάθειά του για παραμονή στην κατηγορία της Β΄ Ερασιτεχνικής του τοπικού μας πρωταθλήματος το περασμένο Σαββατοκύριακο.
Αυτή την φορά επιβλήθηκε της ουραγού ομάδας της κατηγορίας της Χρυσοβίτσας με το επιβλητικό 0-5.
Και τώρα φυσικά περιμένει το ερχόμενο Σάββατο να αντιμετωπίσει σε ματς «ζωής και θανάτου» την ομάδα των Βαρυάδων. Ένα ντέρμπι που θα κρίνει με το αποτέλεσμά του πολλά, όσον αφορά την τελική αποφυγή του υποβιβασμού, λίγες αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος.
Η διοίκηση της ομάδος και οι ποδοσφαιριστές, απευθύνουν έκκληση για συμπαράσταση στους φιλάθλους του Σταυραετού στον αγώνα που θα διεξαχθεί το Σάββατο στις 5.15 το απόγευμα στο γήπεδο της ΕΠΣΗΠ.

Στο μεγάλο ντέρμπι της κατηγορίας και στην μάχη της ανόδου, οι Χουλιαράδες ηττήθηκαν απ’ το Κουτσελιό με 1-3, και έχασαν την ευκαιρία να παραμείνουν στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα που οδηγεί στην άνοδο στην μεγαλύτερη κατηγορία
Το Κουτσελιό που ήταν ο μεγάλος κερδισμένος μπήκε δυναμικά στη διεκδίκηση του τίτλου και της ανόδου στη μεγάλη κατηγορία.
Οι παίκτες του Νίκου Παπακώστα, ανέβασαν την απόδοσή τους στην επανάληψη και μέσα στο πρώτο καθοριστικό 15λεπτο, σημείωσαν τρία τέρματα και πήραν το πολύτιμο τρίποντο με σκορ 1-3 επί των Χουλιαράδων.

Μετά από ένα "άσφαιρο" πρώτο ημίχρονο, στο οποίο οι Χουλιαράδες είχαν την ελαφρά υπεροχή, το...
σκορ άνοιξε στο 47' ο Γεωργίου με πλασέ ύστερα από πάσα από τα αριστερά του Κονταξή (0-1). Στο 56' ο ίδιος παίκτης με προβολή διπλασίασε για το Κουτσελιό, μετά από εκτέλεση φάουλ του Δάσκαλου Ι του Δ. Στο 60' ο Χαμπίμπης βγήκε στην αντεπίθεση και τροφοδότησε τον Κακαράντζα Κ., ο οποίος με πλασέ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3. Οι Χουλιαράδες μείωσαν σε 1-3 στο 90' με πλασέ του Ντούκα από το ύψος του πέναλτι.
Διαιτητής της συνάντησης ο κ. Κατσικογιάννης (Μωυσιάδης-Πασχάλης).
ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΕΣ: Μήτσης, Μαστοράκης, Γιαννακόπουλος, Τσουμάνης Θ., Σιόντης, Ντούκας, Μπάρκας (63' Τσουμάνης), Ρουμπης (57' Τάτσης), Μεντάκης (68' Κωσταγιάννης), Γεωργούλης, Δραγάτης..

Η άλλη ομάδα του Δήμου Βορείων Τζουμέρκων αυτή της Αετορράχης, ηττήθηκε απ’ το Μέτσοβο με 4-1

Αετορράχη - Ρωμανό 17:00 Αετορράχη

Για την Α΄ Ερασιτεχνική η ήδη υποβιβασμένη ομάδα των Ραφταναίων ηττήθηκε για μια ακόμη φορά απ’ την ομάδα της Μουσιωτίτσας με 3-0

Για το πρωτάθλημα της Γ΄ Ερασιτεχνικής κατηγορίας η ομάδα των Πραμάντων, επιβλήθηκε της ομάδας των Ελπίδων Ιωαννίνων εντός έδρας με σκορ 3-2.