Δευτέρα 4 Μαΐου 2015

Καταδικαστική ήττα για τον Σταυραετό Συρράκου και μαθηματικός υποβιβασμός στην Γ΄ ερασιτεχνική κατηγορία

Φάση απ' τον Σαββατιάτικο αγώνα του Σταυραετού

Δεν κατάφερε τελικά η ομάδα του Συρράκου να σώσει την παρτίδα και να παραμείνει στην κατηγορία. Έτσι, δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε, αναδείχθηκε ως η τρίτη ομάδα που θα ακολουθήσει τους Βαρυάδες και το Επισκοπικό στη Γ' κατηγορία, μετά την ήττα που υπέστη 2-1 από το Χαροκόπι, σε συνδυασμό και με τη νίκη της Πεδινής που εξασφάλισε την μαθηματική της παραμονή στην β΄ Ερασιτεχνική μετά την επικράτηση της επί της Μηλιάς με 2-1
Το Συρράκο καίγονταν για τους βαθμούς της νίκης και κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με το γκολ να έρχεται στο 27' και να είναι από την «άσπρη βούλα». Το πέναλτι μετέτρεψε σε γκολ ο Κομπούλης και 0-1.
Η ισοφάριση ήρθε για τον Αετό Χαροκοπίου στο 32' και ήταν και πάλι από την «άσπρη βούλα». Την εκτέλεση ανέλαβε ο Πατσαλος και με το 1-1 ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 76' ο Πατσαλος με δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το 2-1, που ήταν και τελικό σκορ.
Διαιτητής της συνάντησης ο κ. Σταματελόπουλος (Παπαλαζάρου-Σπυρογιώτης).

ΣΤΑΥΡΑΕΤΟΣ ΣΥΡΡΑΚΟΥ: Γάτσιος, Μακρής, Περώνης, Βαγγελής (39' Αρλέτος), Μιμιγιάννης, Μαγειρίας, Κομπούλης, Ντόντης Ε., Σούλτης (16' Αντωνίου), Καραμάνης, Ντόντης Μ. (78' Κάππης).

Η βαθμολογία δύο αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος: ...