Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου 2012

Νικηφόρο πέρασμα σε εκτός έδρας αγώνα. για το Συρράκο.

Με το διπλό έφυγε το απόγευμα του Σαββάτου το Συρράκο από την έδρα της Κοσμηράς, κερδίζοντας την τοπική ομάδα με 1-2.Συρράκου
Με την νίκη αυτή η ομάδα του παίρνει μια βαθμολογική ανάσα στην προσπάθεια που κάνει να ξεφύγει απ’ τις τελευταίες θέσεις του Βαθμολογικού πίνακα του 2ου ομίλου της Β΄ Ερασιτεχνικής κατηγορίας του πρωταθλήματος που διοργανώνει η Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Ηπείρου.
Το παιχνίδι ήταν καλό, με το πρώτο ημίχρονο να ανήκει στην ομάδα του Συρράκου, οι οποίοι είχαν την υπεροχή και άνοιξαν το σκόρ στο 18΄ με σούτ του Κοζανίτη. Στο 75΄ του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα της Κοσμηράς ισοφάρισε σε 1-1, η φιλοξενούμενη όμως ομάδα άσκησε πίεση και πήρε την νίκη με ωραίο σούτ το Κρομμύδα.
Η Κοσμηρά ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Σιαφάκα Κ., με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Διαιτήτευσε ο κ. Σταματελόπουλος με βοηθούς τους Αλεξίου και Μαλισσόβα.
ΚΟΣΜΗΡΑ. Αντωνίου, Γίδαρης, Κατογιάννης, Ζμπόνιας, Σιαφάκας Β., Σιαφάκας Κ., Σιαφάκας Σ., Αλέξης, Κολοβός, Ζώτος, Γκιζάς (36΄ Σίντος)

ΣΥΡΡΑΚΟ:  Γάτσιος, Σόφης, (32΄ Μητρογιάννης), Μακρής, Ζώνιος, Κοζανίτης, Γκαρτζονίκας (73΄ Κρομμύδας), Μαγειρίας, Ντόντης Μ., Κωσταγιάννης