Τρίτη, 12 Φεβρουαρίου 2013

Αποτελέσματα και βαθμολογίες των ομάδων του Δήμου Βορείων Τζουμέρκων. Νίκη για το Συρράκο



Αποτελέσματα Σαβατοκύριακου

 Ραφταναίοι-Ατρόμητος 0-3

Πλατανιά - Χουλιαράδες 0-1

Μαβίλης - Συρράκο 0-2


Επιτέλους νίκη για την ομάδα του Ν. Σταυραετού Συρράκου που μάχεται να ξεφύγει απ’ τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα του 2ου Ομίλου της Β΄ Ερασιτεχνικής κατηγορίας του πρωταθλήματος που διοργανώνει η ΕΠΣΗΠ.
Η ομάδα του Συρράκου επιβλήθηκε της ομάδος  του Μαβίλη και μάλιστα εκτός έδρας με σκόρ 0-2. Έτσι πήρε μια βαθμολογική ανάσα καθώς δεν έχασε «επαφή» με τις ομάδες με τις οποίες θα γίνει μεγάλη μάχη μέχρι το τέλος για την αποφυγή του υποβιβασμού.
Η «καταδικασμένη» με υποβιβασμό ομάδα των Χουλιαράδων στην Α΄ Ερασιτεχνική ηττήθηκε με 0-3, ενώ μεγάλη νίκη πέτυχε η ομάδα των Χουλιαράδων επί της Πλατανιάς εκτός έδρας για το πρωτάθλημα της Β΄ Κατηγορίας. Νίκη που την διατηρεί στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, και την φέρνει ένα βήμα πιο κοντά με την άνοδο.
Λόγω κακοκαιρίας αναβλήθηκε ο αγώνας της Αεττοράχης, ενώ τα Πράμαντα ηττήθηκαν απ’ την Μηλιά Μετσόβου με 3-0.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των ομίλων που μετέχουν οι πέντε ομάδες του Δήμου Βορείων Τζουμέρκων …

Α΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:  23η αγωνιστική:
Πέραμα-Ροδοτόπι 1-1
Χαροκόπι-Ανατολή 2-1
Λαψίστα-Κάστρο 2-0
Ραφταναίοι-Ατρόμητος 0-3
Κόνιτσα-Πεδινή 1-2
AE Μικρασιατών-Κρύα 2-1
Κυριακή 10 Φεβρουαρίου 15:00
Βουνοπλαγιά-Κατσικά 0-0
Μουσιωτίτσα-Κόντσικα 0-1
Ρεπό: Βελισσάριο
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:  Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (23η αγωνιστική)
Πεδινή                                    38-19                  43
Κόνιτσα                                  33-24                  41
Κρύα                                       43-23                 41
Βελισσάριο                             31-11                  40
Ανατολή                                 34-33                  36
Χαροκόπι                               37-22                 35
Α.Ε. Μικρασιατών                 24-21                  33
Μουσιωτίτσα                         20-20                  29
Λαψίστα                                31-30                 29
Ατρόμητος '95                       26-30                 28
Κόντσικα                               28-33                 27
Κατσικά                                27-33                 26
Κάστρο                                 20-34                  24
Ροδοτόπι                              25-29                  24
Βουνοπλαγιά                        26-35                  22
Πέραμα                                 23-31                 21
Ραφταναίοι                          15-45                   8

Β΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:  Β' ΟΜΙΛΟΣ
Σερβιανά - Επισκοπικό 4-0
Πλατανιά - Χουλιαράδες 0-1
Μέτσοβο - Χρυσοβίτσα Τριτη 12/2
Λογγάδες - Καστρίτσα 1-0
Κοσμηρά - Ηλιόκαλη 4-2
Αετορράχη – Αμπελιά  αναβλήθηκε
Δαφνούλα - Βαρυάδες 1-2
Μαβίλης - Συρράκο 0-2
Ρωμανό - Κουτσελιό 0-3


Β' ΟΜΙΛΟΣ (23η αγωνιστική)
Σερβιανά                       61-21              54
Χουλιαράδες            50-10             54
Κουτσελιό                      70-23             53
Λογγάδες                       47-15              49
Δαφνούλα                      47-26             41
Μέτσοβο                        59-33             40
Αμπελιά                         34-19             40
Κοσμηρά                       52-39              33
Καστρίτσα                     39-38              32
Πλατανιά                       29-33             29
Αετορράχη                 27-42             27
Επισκοπικό                    37-52             27
Βαρυάδες                       34-54             23
Μαβίλης                         31-52            22
Ηλιόκαλη                       26-38             22
Συρράκο                   22-35             17
Ρωμανό                         26-72             13
Χρυσοβίτσα                   13-101            4


Γ΄ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ:  B' ΟΜΙΛΟΣ (15η)
Μαντείο - Μπιζάνι 0-3αα
Θεριακήσι - Ελπίδες Ιωαν. 2-4
Ολυμπιακός Βοτ. - ΠΑΟ Ιωαννίνων 4-0
Σιστρούνι - Πεντέλη 0-6
Πήγασος - Μουζακαίοι 0-3αα
Μηλιά - Πράμαντα 3-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:  Β' ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)
Ολυμπιακός Βοτ.              44-15            35
Πεντέλη                            45-11            34
Μουζακαίοι                     52-18             34
Θεριακήσι                        35-15            32
Μηλιά                              35-12             31
Ελπίδες Ιωαν.                 36-32            24
ΠΑΟ Ιωαννίνων             22-25            21
Πράμαντα              34-34         19
Πήγασος                          14-52             9
Σιστρούνι                        24-54             9
Μαντείο                          15-48              5
Μπιζάνι                           11-51               4
* Οι Μουζακαίοι ξεκίνησαν με -2 βαθμούς


Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου