Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου 2011

Σερβιανά – Συρράκο 1-1. Ισόπαλο το ντέρμπυ των ουραγών.

Ισόπαλο αναδείχτηκε το ντέρμπυ της ουράς στην Β΄κατηγορία του πρωταθλήματος της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Ηπείρου,
μεταξύ Σερβιανών και Συρράκου με σκορ 1-1.

Η ομάδα του Συρράκου μπήκε δυνατά και στο 5΄ μετά από κόρνερ ο Ντόντης Μ. έκανε το με πλασέ το 0-1. Σκόρ το οποίο κατάφεραν να κρατήσουν μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι γηπεδούχος ομάδα των Σερβιανών ανέβασε στροφές, έχασε ευκαιρίες και τελικά πέτυχε το γκόλ στο 75΄ με τον
Τσάλιο Β.με σούτ.
Οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν απ’ το 69΄ με δέκα παίκτες εξαιτίας της αποβολής του Καρατζένη.
Διαιτήτευσε ο κ. Τίκας με βοηθούς τους Κατσανάκη, Βίτσα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:
ΣΕΡΒΙΑΝΑ: Ρούκης, Βασιλικός, Ντρής, Τζαχρήστας, Σαββίδης, Κωσταγιάννης, Τσάλιος, Μουλάρας, (30΄ Ντρής Ι.) Κωστής (Γκουζιώτης), Αγραφιώτης, Χατζηπαντελίδης

ΣΥΡΡΑΚΟ: Κότσικας, Μακρής, Αλεβίζης, Μητρογιάννης, Ζώνιος, Κρομμύδας (75΄ Ζιώγας), Ντόντης Μ., Σόφης (72΄ Πυρώτης), Μαγειρίας, Ντόντης Ε., Καρατζένης