Πέμπτη 3 Μαΐου 2012

Βαθμοί …ανάγκης και …παραμονής, για την ομάδα του Ν. Σταυραετού Συρράκου (video)

Τρείς βαθμούς πρόσθεσε το Συρράκο στο ενεργητικό του, που επικράτησε του Ολυμπιακού Ιωαννίνων με 1-2. Στην πραγματικότητα κέρδισε αυτός που είχε περισσότερο ανάγκη τους βαθμούς.
Το ματς ήταν μέτριο, καθώς έγινε σε δυνατό αέρα που δυσκόλεψε τις προσπάθειες των προσπάθειες των ποδοσφαιριστών. Στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός είχε την υπεροχή και στο 40΄ευτύχησε να προηγηθεί με ωραίο γκολ του Μάτση.

Στην επανάληψη το παιχνίδι απέκτησε ένα γρήγορο ρυθμό με συνεχή ανεβοκατεβάσματα της μπάλας στις δυο περιοχές. Το Συρράκο στο 53' ισοφάρισε σε 1-1 με κεφαλιά του Μπαρλαγιάννη.
Στη συνέχεια ο Ολυμπιακός Ι. έχασε ευκαιρία στο 63' να πάρει το προβάδισμα όταν το σουτ του Μπάλλα απέκρουσε ο Γάτσιος. Στο 75' σε σουτ του Μπαρλαγιάννη μπλόκαρε την μπάλα ο Χατζηρούμπης, στο 81' σουτ του Μπάλλα απέκρουσε ο Γάτσιος, στο 84' σουτ του Μπαρλαγιάννη και πάλι ο Χατζηρούμπης απέκρουσε την μπάλα. Στο 87' μπαλιά του Μπαρλαγιάννη στον Κοζανίτη, αυτός πλάσαρε τον Χατζηρούμπη στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το τελικό 1-2.

Δείτε το νικητήριο γκόλ του Ν. Σταυραετού Συρράκου απ' τον Κοζανίτη

Διαιτήτευσε ο κος Μπούμπας (Πασχάλης – Γατσόμαλος)
Η ομάδα του Συρράκου παρατάχθηκε με τους :
Γάτσιος, Σόφης (46' Κρομμύδας-77' λ.τ. Γκαρτζονίκας), Γεωργίου, Κοζανίτης, Ζώνιος, Μαγειρίας, Μητρογιάννης (46' Καρατζένης), Κάππης, Μακρής, Μπαρλαγιάννης, Ντόντης

-94

Όπως γίνεται κατανοητό το επόμενο ματς για τον Ν. Σταυραετό Συρράκου με την ομάδα της Πλατανιάς που φαίνεται αδιάφορη, αποκτά τεράστια σημασία μιας και με νίκη εξασφαλίζει και μαθηματικά την παραμονή του στην κατηγορία, ανεξαρτήτως τι θα γίνει στο τελευταίον  αγώνα  με την πρωταθλήτρια ομάδα του ομίλου, αυτή του Χαροκοπίου.
Ο πρόεδρος και τα μέλη του Δ.Σ. απεύθυναν  έκκληση στους φιλάθλους της ομάδος να παρευρεθούν την Τετάρτη 9 Μαΐου και ώρα 5.00 το απόγευμα στο γήπεδο της Ανατολής, για να παροτρύνουν και να ενισχύσουν την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών και σε περίπτωση θετικού αποτελέσματος , να πανηγυρίσουν όλοι μαζί την παραμονή της ομάδος στην κατηγορία.