Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου 2013

Ήττα για τον Σταυραετό στην 4η αγωνιστική. Τα αποτελέσματα των άλλων ομάδων του Δήμου Βορείων Τζουμέρκων

Η ομάδα του Σταυραετού όπως παρατάχθηκε στον αγώνα με τους Λογγάδες
Στα τελευταία λεπτά του αγώνα ηττήθηκε η ομάδα του Συρράκου και «κατάφερε» να φύγει ηττημένη απ’ το γήπεδο των Λογγάγων, καθώς ηττήθηκε απ’ τον τοπικό Τιτάνα με σκορ 3-1. Με αυτό το αποτέλεσμα ο Τιτάν Λογγάδων αναρριχήθηκε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα του Β΄ομίλου της Β’ ερασιτεχνκής κατηγορίας του τοπικού πρωταθλήματος των Ιωαννίνων.

Μετά από ένα στείρο και μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη η ομάδα του Σταυραετού αιφνιδίασε τους γηπεδούχους στο 55ο λεπτό και με τον Κωσταγιάννη και μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ προηγήθηκε με 0-1.

Ο Κωσταγιάννης πάντως στάθηκε ο «μοιραίος» παίκτης για την ομάδα του όταν έκανε χέρι σε φάση του 64ου λεπτού στην μεγάλη περιοχή της ομάδας του , με αποτέλεσμα ο διαιτητής να δείξει την άσπρη βούλα του πέναλτι και με εύστοχη εκτέλεση οι γηπεδούχοι να ισοφαρίσουν σε 1-1.

Το 2-1 για τους γηπεδούχους κι ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς θα...
οδηγηθεί σε ισοπαλία έγινε στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης με δυνατό σουτ.

Η επιτυχής εκτέλεση του πέναλτι απ' τον Τιτάνα
Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα και συγκεκριμένα στο 92ο λεπτό γράφοντας έτσι για την γηπεδούχο ομάδα το 3-1.

Η Ομάδα του Συρράκου αγωνίστηκε με τους: Γάτσιο, Λεοντάρη, Κατωγιάννη, Κωσταγιάννη, Αντωνίου (Σόφη), Κολιό, Βαγγέλη, Φάνη, Ευθυμιάδη (Ντενόπουλο), Ντόντη, Κάππη (Σούλτη)

Έτσι η ομάδα του Σταυραετού μετά από τρία ισόπαλα αποτελέσματα, ηττήθηκε στην τέταρτη αγωνιστική για πρώτη φορά φέτος στο πρωτάθλημα. Βρίσκεται δε στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Από τις υπόλοιπες ομάδες του Δήμου Βορείων Τζουμέρκων η Αετορράχη επιβλήθηκε της ομάδας των Μουζακαίων εκτός έδρας με σκορ 0-2 και καταλαμβάνει την δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ πολύ καλά τα πάει και η ομάδα των Χουλιαράδων στον ίδιο όμιλο που με δύο νίκες και δύο ισοπαλίες παραμένει αήττητη και βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Στον προχθεσινό της αγώνα αναδείχτηκε ισόπαλη εντός έδρας με την ομάδα της Μουσιωτίτσας με σκορ 1-1.

Η ομάδα των Ραφταναίων η οποία αγωνίζεται στον 1Ο όμιλο της Β’ Ερασιτεχνικής, ηττήθηκε απ’ τους Αναργύρους με σκορ 2-1 και βρίσκεται στην 12η θέση του πίνακα με 4 βαθμούς έχοντας απολογισμό μέχρι τώρα, 1 νίκη, 1 ισοπαλία και 2 ήττες.

Αναλυτικά η βαθμολογία του 1ου ομίλου της Β' Ερασιτεχνικής κατηγορίας Ιωαννίνων: